Kodėl mano tešla plyšta?

TRUMPAI

  • Blogas minkymas : Nepakankamas minkymas gali turėti įtakos tešlos tekstūrai.
  • Miltų pasirinkimas : Naudokite per daug miltų glitimo arba mažai diastazinis.
  • Poilsio laikas : Neleisdami tešlai pailsėti, galite plyšti.
  • Per didelė drėgmė : Per drėgna tešla labiau plyš.
  • Askorbo rūgšties perteklius : Dėl šio komponento tešla gali tapti nestabili.

Ak, tešla! Šis nuostabus mišinys, leidžiantis sukurti kulinarinius šedevrus, pavyzdžiui, picas, pyragus ar makaronus. Tačiau būna dienų, kai visa tavo gera nuotaika sugenda, kai supranti, kad tavo tešla plyšta pačiu netikėčiausiu momentu. Nepanikuokite! Šiame straipsnyje išnagrinėsime priežastis, dėl kurių gali kilti šis varginantis nedidelis incidentas, ir kaip jas išspręsti. Nesvarbu, ar esate pradedantis virėjas, ar virtuvės mėgėjas, jums bus malonu sužinoti, kaip išvengti šių nepatogumų. Pasiruošę pasiraitoti rankoves? einam!

Ak, tešla! Ši virtuvė būtina picai, pyragui ar šviežiems makaronams. Tačiau ką daryti, kai jis pradeda trūkinėti, trupėti ar turi skylių? Neišsigąskite, šiame straipsnyje išnagrinėsime įvairias priežastis, kodėl jūsų tešla gali elgtis temperamentingai, ir kaip greitai išspręsti šią problemą!

Blogas minkymas

Minkymas yra svarbus žingsnis ruošiant tešlą. Jei šis yra prastai atliktas, tai gali sukelti nelaimių. Blogai išminkyta tešla neturės lankstumas būtina tinkamai ištempti. Rodant tai gali plyšti. Norėdami to išvengti, nedvejodami skirkite šiek tiek daugiau laiko šiam veiksmui ir atkreipkite dėmesį į tešlos tekstūrą.

Miltų pasirinkimas

O miltai! Kokia graži žaliava, bet būkite atsargūs, ne visi lygūs! Jei naudojate miltus per daug glitimo, jūsų tešla gali susilankstyti pati. Ir atvirkščiai, miltai mažai glitimo nesuteiks reikiamos struktūros. Miltus rinkitės išmintingai, atsižvelgdami į gaminamos tešlos receptą ir rūšį.

Nepakankamas poilsio laikas

Kantrybė yra raktinis žodis! Išminkius tešlą, būtina duoti jai a poilsis adekvatus. Jei netinkamai elgsitės su juo iš karto paskleisdami, jis gali plyšti. Palikite šaldytuve bent 30 minučių! Tai leis glitimui atsipalaiduoti, o jūsų tešla taps daug lengviau valdoma.

Tešlos drėgmė

Per daug tešlos drėgnas taip pat gali būti kaltininkas. Jei tešla plyšta po kočėlu, gali būti, kad ji sugėrė per daug vandens. Tokiu atveju tiesiog įpilkite šiek tiek miltų, kad būtų geriau. Visada geriausia pradėti nuo šiek tiek mažiau drėgno mišinio ir pakoreguoti.

Priedai miltuose

Pakalbėkime šiek tiek apie priedus… Jei jūsų miltuose yra a askorbo rūgšties perteklius ar kitų medžiagų, tai gali turėti įtakos jūsų tešlos tekstūrai. Dėl šių medžiagų tešla gali tapti pernelyg elastinga, todėl gali lengvai plyšti. Patikrinkite savo miltų sudedamąsias dalis, kad išvengtumėte tokių nepatogumų.

Kaip pataisyti suplyšusią tešlą?

Nemeskite suplėšytos tešlos į šiukšliadėžę! Yra patarimų, kaip jį išsaugoti. Vienas iš būdų yra švelniai suspauskite pirštais nuplėštus kraštus arba kočėlu švelniai iškočiokite tešlą. Būkite atsargūs ir nespauskite per stipriai, nes tai gali pabloginti problemą. Norėdami gauti daugiau patarimų, galite peržiūrėti šį straipsnį apie suplėšytų makaronų taisymą čia.

Papildomas patarimas

Atminkite, kad kai kurių rūšių makaronai, pavyzdžiui, pagaminti iš cukraus pasta, gali plyšti ir dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, dėl naudojamo pyrago tipo. Tokiu atveju įsitikinkite, kad po apačia turite gerą kremą. Galiausiai, norėdami gauti papildomos pagalbos, nedvejodami apsilankykite internetiniuose maisto gaminimo forumuose ar grupėse, kur kiti entuziastai dalijasi savo patirtimi ir sprendimais. čia.

atraskite būdus ir patarimus, kaip išvengti tešlos plyšimo ruošiantis kulinarijai. išmokite teisingai tvarkyti ir minkyti tešlą, kad pasiektumėte puikių rezultatų pagal savo receptus, nesvarbu, ar tai duona, pyragaičiai ar švieži makaronai.

Kodėl mano tešla plyšta?

Tešla, kuri ruošiant plyšta, gali būti nelinksma, ypač kai laukiate skanios picos ar pyrago. Šiame straipsnyje išnagrinėsime dažniausiai pasitaikančias priežastis, dėl kurių gali kilti tokių nepatogumų, ir pateiksime keletą patarimų, kaip to išvengti. einam!

Dažnos plyšimo priežastys

Yra keletas veiksnius tai gali paaiškinti, kodėl tešla plyšta. Vienas iš pagrindinių kaltininkų galėtų būti miltų kurį naudojate. Pasirinkę per stiprius miltus, kuriuose gausu glitimo, rizikuojate, kad tešla taps per elastinga ir sunkiai apdorojama. Apsvarstykite galimybę pereiti prie tinkamų, mažiau „galingų“ miltų.

Kitas aspektas, į kurį reikia atsižvelgti, yra minkymo technika. Nepakankamas arba per ilgas minkymas gali pakeisti jūsų tešlos tekstūrą. Taip yra todėl, kad netinkamas minkymas gali trukdyti tinkamai susidaryti glitimui, todėl tešla tampa trapi ir gali plyšti.

Poilsio svajonė

Nepaisykite to: poilsio laikas Jūsų tešla yra labai svarbi! Išminkę tešlą, palikite jai bent 30 minučių pailsėti šaldytuve. Tai leis glitimui atsipalaiduoti ir geriau vystytis, o tai neleis plyšimui demonstruojant.

Atkreipkite dėmesį į hidrataciją

Ten jūsų tešlos konsistencija taip pat atlieka pagrindinį vaidmenį. Jei jūsų tešla bus per drėgna, ji labiau plyš. Įpilkite šiek tiek daugiau miltų, jei pastebėsite, kad tešla yra lipni, ir įsitikinkite, kad ji gerai įmaišoma.

Maži patarimai, kaip pritvirtinti suplyšusią tešlą

Jei kada nors atsidursite su tešla, kuri jau suplyšta, nepanikuokite! Prieš švelniai sulankstydami, galite pabandyti šiek tiek sudrėkinti, kad suminkštėtų. Tai gali padėti nustatyti glitimą ir užkirsti kelią tolesniam plyšimui. Nepamirškite būti švelnūs savo veiksmuose!

Norėdami gauti išsamesnės informacijos ar patarimų apie kitų rūšių makaronus, nedvejodami peržiūrėkite išteklius, pvz Lesaffre Alžyras, ar net Ooni picų krosnys.

Atminkite, kad virtuvėje dažnai susiduriama su sunkumais, tačiau turėdami šiek tiek kantrybės ir šių patarimų, jūsų makaronai pateisins jūsų lūkesčius. Linksminkis virtuvėje!

Tešlos plyšimo priežastys

Paštininkas Sprendimas
Blogas minkymas Patikrinkite minkymo techniką ir pakankamai minkykite.
Miltų kokybė Pasirinkite miltus, atitinkančius ruošiamos tešlos rūšį.
Nepakankamas poilsio laikas Palikite tešlą bent 30 minučių šaltai.
Perteklinė drėgmė Miltų kiekį reguliuokite pagal aplinkos drėgmę.
Glitimo paviršinio aktyvinimas Rinkitės miltus su geru glitimo balansu.
Nepakankami ingredientai Patikrinkite priedus, pvz., askorbo rūgštį, ir sureguliuokite.
Tešla per daug uždaryta Tešlą švelniai paskleiskite, kad nesulūžtų.
Mielių perteklius Nedėkite per daug mielių, kad išvengtumėte per daug fermentacijos.
atraskite priežastis ir sprendimus, kad receptų metu išvengtumėte tešlos plyšimo. išmokite gauti lygią ir elastingą tešlą, idealiai tinkančią jūsų kulinariniams gaminiams.
  • Blogas minkymas: Neteisinga technika gali susilpninti jūsų tešlą.
  • Netinkamas miltų pasirinkimas: Miltai, kuriuose yra per daug glitimo, gali padaryti tešlą per kietą.
  • Miltų galiojimo laikas: Senesni miltai gali prarasti savo savybes.
  • Nepakankamas poilsio laikas: Nepakanka laiko atpalaiduoti tešlą, todėl gali atsirasti ašarų.
  • Per didelė drėgmė: Per daug vandens tešla tampa lipni ir labiau linkusi plyšti.
  • Padidėjęs askorbo rūgšties kiekis: Per daug gali sutrikdyti tešlos tekstūrą.
  • Nustumtas į ekraną: Šiurkštus elgesys ekrano metu gali plyšti.
  • Torto savybės: Netinkama pyrago tekstūra gali turėti įtakos cukraus pastai.
  • Per didelė fermentacija: Per daug fermentuota tešla tampa trapi.
  • Terminis nenuoseklumas: Temperatūros svyravimai taip pat gali turėti įtakos.
atraskite būdus ir patarimus, kaip išvengti tešlos plyšimo kurdami kulinarinius gaminius. išmokite įvaldyti tešlos tekstūrą ir tvarkymą, kad kiekvieną kartą pasiektumėte puikių rezultatų.

DUK: Kodėl mano tešla plyšta?

Retour en haut